Коли квітує папороть

Віртуальна книжкова виставка до свята Івана Купала

Підготовлено у 2022 році

 

 

Кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть й невідокремлені від нього. Звичаї – це ніби неписані закони, якими ми керуємося у своїх справах; це ті найміцніші елементи, які об’єднують нас, українців, в один народ, одну націю.

У нашої нації дуже давня історія, наші пращури почали творити її ще до християнства в Україні. З того часу свята й обряди, традиції так переплелися, що іноді важко розпізнати, де закінчується в народних звичаях староукраїнське і де починається християнське.

Цьогоріч, з ранку 6-го і до вечора 7 липня українці святкують одне з найдавніших слов’янських свят – свято Івана Купала.

З нагоди свята ми підготували для вас віртуальну виставку «Коли квітує папороть». З добірки книг фонду нашої бібліотеки ви дізнаєтеся про прикмети і легенди, атрибути, пов’язані з цим яскравим, духмяним літнім святом.

А наступного року, коли в Україні запанує тиша і спокій після Перемоги, запрошуємо вас святкувати разом з нами! Бо це вже щорічна традиція і літній обряд нашої бібліотеки!

Нехай магічний квіт папороті поверне мир на нашу землю!

 

Матеріал підготувала провідна редакторка РЦІ «Харківщина» Олена Травіна

 

Прокрутити вгору