Харків в образотворчому мистецтві і фотографіях

До 365-річчя міста

Підготовлено у 2019 році

 

 

Мистецтво – літопис народу, його минуле, сучасне й майбутнє. У мистецтві відбивається душа народу, тому його вплив на свідомість людини, особливо молоді, неможливо оцінити. Сьогодні мистецтво – головне в царині духовних цінностей кожної людини і всього суспільства.

Зусиллями багатьох митців, їх талантом і натхненною працею створено неповторну Харківську школу мистецтва, яку знають, люблять і шанують як в Україні, так і за її межами. Цілий ряд творів харків’ян увійшов до скарбниці національного мистецтва, привертаючи увагу оригінальністю задуму, стилістичною виразністю і майстерністю виконання. За останні десятиліття з’явилися значні твори монументально-декоративного характеру, що прикрашають наше місто. Це мозаїки та розписи, фрески та вітражі, панно, тощо. Ними прикрашені різні будівлі – промислові та громадські, храмові споруди, стадіони, станції метро, майдани і парки. Творчість харківських художників таїть у собі невичерпний матеріал для вивчення та ознайомлення з цілою епохою в мистецтві. Неповторний колорит харківських вулиць, краса його парків і фонтанів знайшли своє відображення в картинах багатьох художників…

На виставці до Дня міста представлені книги минулих років і нові видання, які нещодавно поповнили фонд нашої бібліотеки. Статті з деяких книг відскановані і представлені Вашій увазі, щоб у повній мірі розкрити багатогранність таланту, красу душі і дивовижну працездатність міста-ювіляра.
Ці видання позначені зірочкою (*).

- Література до виставки «Харків в образотворчому мистецтві і фотографіях» До 365-річчя міста

 

 

Прокрутити вгору