Каша – найважливіша страва наших прадідів

Віртуальна книжкова виставка до Всесвітнього дня каші

Підготовлено у 2023 році

 

 

Всесвітній день каші відзначається щорічно 10 жовтня. Він був започаткований у 2009 році як кампанія зі збору коштів шотландської благодійної організації Mary’s Meals, яка впроваджує програми шкільного харчування в бідних країнах, де голод не дозволяє дітям здобувати освіту.

Каша є основним продуктом харчування в багатьох країнах світу. Її виготовляють кип’ятінням нарізаних, подрібнених або мелених крохмалистих рослин — як правило, зерна — у воді або молоці. Для приготування каші використовуються овес, рис, ячмінь, пшеницю, гречку, манну крупу, кукурудзу тощо.

Чому Mary’s Meals створили подію, присвячене саме каші? Справа в тому, що в програмах шкільного харчування, які діють, наприклад, в Малаві та Ліберії, основним раціоном для дітей є кукурудзяна каша. Всесвітній день каші був створений, щоб показати, що жменька каші може змінити ситуацію і стати справжнім порятунком для голодної дитини.

Пропонуємо до вашої уваги віртуальну книжкову виставку “Каша – найважливіша страва наших прадідів”. Уся представлена література є у фонді нашої бібліотеки – завітайте до нас!

 

Матеріал підготувала методистка І категорії відділу технічної і сільськогосподарської літератури Інна Федосова

 

Прокрутити вгору