«Декамерон» – літературна пам’ятка італійського Ренесансу

Віртуальна виставка однієї книги до 670-річного ювілею збірки новел видатного італійського письменника Джованні Боккаччо «Декамерон»

Підготовлено у 2023 році

 

«Декамерон» – літературна пам’ятка італійського Ренесансу

 

Ювілеї можуть відзначати люди, а можуть і книги.

710 років тому, 16 червня (передбачувано) у флорентійського купця та невідомої французької жінки народився син — Джованні Боккаччо, майбутня світова знаменитість, видатний італійський поет, учений, прозаїк, друг Петрарки, шанувальник і дослідник творчості Данте, один з родоначальників італійської літератури доби Відродження.

Боккаччо — автор низки історичних та міфологічних творів латинською та італійською мовами, у тому числі енциклопедичної праці «Генеалогія поганських богів» у 15 книжках; «Про фатальну долю великих людей» в 9 книгах; «Про знаменитих жінок», складається з 106 жіночих біографій; трактатів «Про гори, ліси, джерела, озера, річки, болота і моря». Багато поколінь читачів у всьому світі насолоджуються його романом «Філоколо», поемами «Філострато» та «Ф’єзоланські німфи», «Любовне бачення» та багатьма іншими.

Але головним твором Джованні Боккаччо, що увічнив його ім’я, був «Декамерон», опублікований в 1353 році. Найзнаменитіша книга цього року відзначає свій 670-річний ювілей. На честь ювілею запрошуємо переглянути віртуальну виставку «Декамерон» — літературна пам’ятка італійського Ренесансу», виставку однієї книги в різних виданнях.

Пропонуємо провести вихідні у компанії цікавих творів ювіляра або ж почитати його знаменитий «Декамерон», де кожен може знайти історію, яка зворушить душу.

Перейти до віртуальної виставки

Матеріал підготували: головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля, провідна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Ірина Мавродієва

 

Прокрутити вгору