Блакитний, як небо, Як день, золотий…

Віртуальна книжкова виставка до Дня Державного прапора України

Підготовлено у 2022 році

 

 

23 серпня наша країна щорічно відзначає День Державного прапора України, свято, присвячене одному з її державних символів — прапору України.

Історія поєднання синього та золотого (блакитний і жовтий) кольорів дуже давня, ще у часи заснування Львова. Також золотий і синій кольори з XIV століття використовувала в гербах місцева знать Київської Русі.

Поєднання синього та жовтого у символіці знаходять і в добу козацтва. У запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Остаточно поєднання кольорів стало загальнонаціональним з середини ХІХ століття — на початку XX століття.

Нині дуже важливі дослідження історичного матеріалу, традицій української символіки, в яких розвінчуються провокаційні вигадки, активно поширювані в умовах російсько-української війни, як засіб інформаційної агресії для розпалювання конфліктів серед українських громадян.

З нагоди свята пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку “Блакитний, як небо, Як день, золотий…”.

Дуже стислий огляд літератури з фонду нашої бібліотеки на тему державної символіки, для маленьких читачів та дорослих, пересічних громадян та фахівців.

 

Матеріал підготували: провідна редакторка РЦІ «Харківщина» Олена Травіна, бібліотекарка відділу книгосховища Віра Ломоносова

 

Прокрутити вгору