Берестяних справ майстер

Віртуальна виставка до 85-річчя від дня народження українського художника, родоначальника мистецтва малювання на бересті, заслуженого майстра народної творчості України Бориса Івановича Чурилова

Підготовлено у 2023 році

 

Берестяних справ майстер

 

Малюнки на березовій корі – це унікальний вид мистецтва художньої графіки, родоначальником якого є наш земляк, широко відомий у всьому світі художник-самоучка Борис Іванович Чурилов. Творець нової техніки, завдяки пластичності берести, філігранно трансформував звичайні малюнки в об’ємні рельєфи, вкладаючи душу в роботу на цьому ніжному, гарному, бархатистому матеріалі. Тематика робіт Б.Чурилова – пейзажі, храми, лики святих.

За життя Борис Чурилов був постійним дипломантом та лауреатом обласних, республіканських і всесоюзних виставок та фестивалів, серія його виставок за кордоном, зокрема у Франції на початку 1980-х років, мала величезний успіх. Вшановуючи пам’ять про знаменитого харків’янина, пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Берестяних справ майстер», яка занурить вас у світ дивовижних картин на бересті художника Бориса Івановича Чурилова.

Перейти до віртуальної виставки

Матеріал підготувала головна бібліографиня РЦІ «Харківщина» Лариса Конопля

 

Прокрутити вгору